PortalRankings.com
 

Websites targeting keyword siłowia

14 websites are using keyword siłowia in their content.

 
Total results: 14
Domains on this page: 14
 

Different keywords:

 

Results:

WIANKI NAD WISŁĄ 2017
http://portalrankings.com/info/wawawianki.pl
Zapraszamy na tegoroczną edycję imprezy, która odbędzie się 24 czerwca. Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją.
  • Updated On (Date): 2017-May-25
  • Expiration time: 2018-Jun-06
  • Website Registered On (Date): 2014-Jun-06
Mokosz - katalog stron internetowych
http://portalrankings.com/info/mokosz.pl
Mokosz należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi.Mokosz to bogini panteonu słowiańskiego, według części badaczy bogini deszczu, mokrej pogody i burzy (Łowmiański, Borovskij) lub hipostaza Matki Ziemi (Jakobson, Gieysztor). Być może partnerka Gromowładcy (Perun).Źródłosłów imienia bogini próbuje wywodzić się od prasłowiańskiego rdzenia mok-, oznaczającego "moczyć" i "mokry".Dniem tygodnia poświęconym Mokoszy był piątek.Kult bogini (Mokosz) został później zastąpiony kultem Matki Boskiej – kultem maryjnym i św. Piatnicy (Pietki, Paraskiewy), a także świętej Mokriny.W folklorze wschodniosłowiańskim Mokosz przetrwała pod postacią ducha domowego, w postaci kobiety z dużą głową, przędącego nocą wełnę i strzygącego owce. Zanim się pojawi, słychać warczenie kołowrotka. Zostawiano jej przy nożycach małą ofiarę z kłębka wełny, a przy świętach składano ofiary z żywności
  • Google Analytics code: 35541125-12
MazdaSerwis - serwis Mazda, Warszawa. 603 226 276
http://portalrankings.com/info/mazdaserwis.waw.pl
Solidny warsztat, profesjonalny serwis Mazdy i samochodów japońskich. Cieszymy się zaufaniem Klientów od 20 lat. Serwis Mazda, Warszawa-Ząbki, Słowiańska 1f
    Porewit - katalog stron internetowych
    http://portalrankings.com/info/porewit.pl
    Porewit należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi. Porewit to bóg słowiański czczony przez Ranów w Gardźcu na Rugii. Porewit znany jest z relacji Saksa Gramatyka, który wspomina posąg boga o pięciu głowach. Pod imieniem Puruvit wymienia Porewita także Knýtlinga-saga. Funkcje bóstwa pozostają niejasne. Stanisław Urbańczyk wywodził imię boga od prasłowiańskiego pora (siła). Imię bóstwa wiązano także ze sferą wojenną w formie Borzywit (mocny w boju), zaś Ch. Knauthe wywodząc imię bóstwa od słowa "Porywacz" wiązał jego kult z powodzeniem w wyprawach łupieżczych. Hipotezy te są mocno dyskusyjne ze względu na brak wzmianek o wojennych atrybutach bóstwa.
    • Google Analytics code: 35541125-15
    Biżuteria artystyczna, uzdrawianie energią i warsztaty - Crystal Arya
    http://portalrankings.com/info/crystalarya.com
    Crystal Arya to miejsce pełne mocy - umów się na prywatną sesję, zamów osobisty amulet mocy lub inną biżuterię. Zrozum otaczającą Cię energię - zapraszamy!
    • Google Analytics code: 25363949-3
    • Updated On (Date): 2017-Sep-04
    • Expiration time: 2018-Sep-07
    • Website Registered On (Date): 2016-Sep-07
    Świętowit - katalog stron internetowych
    http://portalrankings.com/info/swietowit.pl
    Świętowit należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi. Świętowit to główne bóstwo czczone przez plemię Słowian połabskich – Ranów, zamieszkujące na wyspie Rugii w grodzie Arkona. Relacja duńskiego kronikarza, Saxo Grammaticusa zawarta w dziele Gesta Danorum podaje, że w tamtejszej świątyni przedstawiać boga miał posąg olbrzymiej, antropomorficznej istoty o czterech twarzach. W prawej ręce trzymać miał róg, który kapłan podczas świąt napełniał miodem w celu odprawienia wróżb. Atrybutem Świętowita był miecz, a świętym zwierzęciem biały koń, którym posługiwano się przy wróżbach przed wyprawami wojennymi; ruch konia lewą nogą miał oznaczać klęskę, prawą zaś zwycięstwo.
    • Google Analytics code: 35541125-19
    Wydawnictwo Armoryka
    http://portalrankings.com/info/ksiegarnia-armoryka.pl
    Witamy! Wydawnictwo ARMORYKA specjalizuje się w wydawaniu książek obejmujących szeroko pojętą tematykę historyczną i religioznawczą wydając sagi, mity, eposy, legendy, teksty źródłowe, opracowania naukowe i popularne z zakresu historii i religii oraz eschatologii - rzeczy ostatecznych człowieka i świata, a także - choć bardzo rzadko - literaturę piękną. Opublikowaliśmy polskie przekłady takich dzieł jak: „Awesta”, „Mabinogion”, „Beowulf”, „Tajemna księga katarów”, zaratusztriańską „Arda Wiraz namag. Księgę o pobożnym Wirazie”, „Manichejskie teksty sakralne”, „Teksty Piramid z piramidy Unisa” czy „Słowo o Wyprawie Igora”, „Niedolę Nibelungów”, „Sagę o Volsungach”, „Mahabharatę, Ramajanę. Wznowiliśmy zaś m.in.: „Eddę starszą” (poetycką) i „Eddę młodszą” (prozaiczną), „O runach słowiańskich” i wiele, wiele innych. Kolejne niezwykle interesujące tytuły w przygotowaniu. Większość książek wydajemy w seriach: ŚWIĘTE KSIĘGI TRADYCJA EUROPEJSKA BIBLIOTEKA CELTYCKA SAGI ISLANDZKIE TRADYCJA MUZUŁMAŃSKA TRADYCJA SANDOMIERSKA WIERZENIA, TRADYCJE BIBLIOTECZKA POETYCKA
      Swarożyc - katalog stron internetowych
      http://portalrankings.com/info/swarozyc.pl
      Strzybóg należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi. Swarożyc to słowiański bóg ognia ofiarnego i domowego, czczony na Połabiu. Jego imię wskazuje na patronimicum od Swaróg, co dało początek przypuszczeniom, że jest prawdopodobnie synem Swaroga, a tym samym podstawy do utożsamiania go z Dadźbogiem. Aleksander Brückner i Henryk Łowmiański uważali, że Swaróg (czczony na Rusi) i Swarożyc (czczony na Połabiu), to w istocie ten sam bóg pogański, zaś imię Swarożyc to deminutivum, czyli zdrobnienie. Pierwszy raz imię bóstwa w tradycji Słowiańszczyzny zachodniej wymienił Bruno z Kwerfurtu w liście do cesarza Henryka II z 1008/9 r. w formie Zuarasiz diabolus. Według kroniki Thietmara świątynia Swarożyca (Zuarasici) znajdowała się w Radogoszczy, co dało podstawę do utożsamiania Swarożyca z Radogostem.
      • Google Analytics code: 35541125-18
      • Updated On (Date): 2017-Aug-09
      • Expiration time: 2018-Aug-29
      • Website Registered On (Date): 2011-Aug-29
      nie-dajsie.com - przepisy, ciasta, przysłowia, sentencje, złote myśli
      http://portalrankings.com/info/nie-dajsie.com
      Przepisy, ciasta, przysłowia, sentencje, aforyzmy, maksymy o mężczyznach. Nie daj się nudzie, spróbuj czegoś innego, życie, zdrowie i świat.
      • ID for Google Adsense: ca-pub-3145221000046259
      • Google Analytics code: 38374962-1
      • Updated On (Date): 2018-Jan-25
      • Expiration time: 2019-Jan-28
      • Website Registered On (Date): 2013-Jan-28
      Aforyzmy, Cytaty, Przysłowia, Złote Myśli, Sentencje, Maksymy, Mądrości, Sławni ludzie
      http://portalrankings.com/info/aforyzmy.org
      Aktualnie na stronie http://aforyzmy.org/ znajduje się ponad 1000 Aforyzmów, Cytatów, Przysłów i Powiedzeń i wszystkie są do Twojej dyspozycji
      • ID for Google Adsense: ca-pub-4761057985180832
      • Google Analytics code: 1767629-4
      • Updated On (Date): 2017-Mar-05
      • Expiration time: 2018-Jan-27
      • Website Registered On (Date): 2007-Jan-27
      Calypso Fitness Club - witamy!
      http://portalrankings.com/info/calypso.com.pl
      Witamy na stronie Calypso Fitness Club - największej sieci klubów fitness w Polsce! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
        Slavia języki
        http://portalrankings.com/info/slavia-jezyki.pl
        Slavia to szkoła językowa specjalizująca się w językach słowiańskich, centrum tłumaczeń a także szkoleń dla lektorów i tłumaczy. Tel. 507 487 201
        • Google Analytics code: 55964893-1
        Porenut - katalog stron internetowych
        http://portalrankings.com/info/porenut.pl
        Porenut należy do grupy katalogów stron internetowych związanych z bogami słowiańskimi. Porenut – bóg słowiański czczony w Gardźcu na Rugii przez plemię Ranów. Wedle relacji Saksa Gramatyka Porenut posiadał posąg o pięciu twarzach, z których jedną trzymał na piersi. Knýtlinga-saga wymienia Porenuta pod imieniem Turupit. Rola i znaczenie bóstwa pozostają niejasne. Jego imię tłumaczy się niekiedy jako "Pioruniec" wiążąc go z Perunem. Abraham Frentzel i Christian Knauthe wywodzili jego imię w formie Poroniec od słowa "poronić" i sądzili, że jego kult związany był z zawarciem związku małżeńskiego i poczęciem dziecka.
        • Google Analytics code: 35541125-14
        Kursy, tłumaczenia słowiańskie – Bydgoszcz, Toruń - SLAVOS - Centrum Języków Słowiańskich
        http://portalrankings.com/info/slavos.pl
        Jesteśmy jedyną na Kujawach i Pomorzu placówką specjalizującą się w językach Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzimy kursy języków słowiańskich: rosyjskiego, ukraińskiego, czeskiego… Wykonujemy tłumaczenia na język rosyjski, ukraiński, słowacki, czeski …
          2024-05-04 17:12:54 || 0.0126